Kandydaci do Rady Miasta

Justyna Glusman

Śródmieście, Ochota

Od ponad 10 lat działa w Stowarzyszeniu Ochocianie. Doktor nauk ekonomicznych. Zawodowo zajmuje się samorządem, wykłada na SGH. Prywatnie matka trójki dzieci, mieszkanka Ochoty. Kandydatka do Rady Miasta oraz na stanowisko Prezydenta Warszawy.

Stefan Gardawski

Praga Południe, Rembertów

Twórca mapy rzemieślników Pragi-Południe. Nagłaśniał sprawę sprzedaży działki na Błoniach Elekcyjnych. Członek koalicji „Cicho w Parku Skaryszewskim”. Koordynator akcji „Tor kolarski Orzeł”.

Jan Popławski

Mokotów

Prawnik, członek Rady Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji z ramienia stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, w którym działa od 4 lat. Walczy z procesem dzikiej reprywatyzacji, grodzenia osiedli oraz o zachowanie terenów zielonych.

Jacek Kisiel

Wola

Pracownik samorządowy. Wolski społecznik ze Stowarzyszenia Wola Mieszkańców walczący o lepsze planowanie przestrzenne i ochronę przyrody.

Katarzyna Homan

Bielany, Żoliborz

Bielańska i żoliborska społeczniczka i animatorka kultury; jej pasją są działania na rzecz rozwoju lokalnej demokracji. Jest autorką nowatorskich przedsięwziąć łączących cele społeczne, ekonomiczne i kulturalne.

Maria Dąbrowska-Majewska

Białołęka, Praga Północ

Działaczka społeczna, pedagożka, resocjalizatorka. Organizatorka praskich bibliotek sąsiedzkich. Laureatka Medalu św. Jerzego przyznawanego przez „Tygodnik Powszechny”.

Jan Mencwel

Targówek, Wawer, Wesoła

Przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Animator kultury. Członek rady społecznej Parku Rzeźby na Bródnie. Inicjator powstania centrum lokalnego przy ul. Kondratowicza. Współtwórca kilku kampanii na rzecz walki z problemem smogu w Warszawie.

Paweł Przewłocki

Ursynów, Wilanów

Doktor fizyki i socjolog, specjalista od sztucznej inteligencji. Warszawiak z urodzenia, na Ursynowie mieszka od 36 lat. Koordynator ursynowskiego koła stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Współorganizator Pieszej Masy Krytycznej, autor albumu Najpiękniejsze Parkingi Warszawy.

Klaudia Jastrzębska

Bemowo, Ursus, Włochy

Działa w Stowarzyszeniu Sąsiedzkie Włochy. Radna niezależna w Dzielnicy Włochy, Przewodnicząca Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Przeciwniczka chaotycznej zabudowy w mieście i nadmiaru reklam, zwolenniczka lepszych połączeń komunikacyjnych dla Włoch, Ursusa i Bemowa. Walczy o rewitalizację placu przy stacji PKP Włochy.

Aleksander Lesiński

Rembertów, Praga-Południe

6 lat temu założyłem Rembertów Bezpośrednio, którego jestem prezesem. Działamy wspólnie i zawsze staramy się angażować w działania naszą lokalną społeczność. To co osiągnęliśmy, wypracowaliśmy działając poza samorządem, za to zawsze z pomocą Rembertowiaków.