Od lat zmieniamy Warszawę
na dobre!

Zobacz co dotychczas już zrobiliśmy dla Warszawy i jej mieszkańców.

Walczymy z dziką reprywatyzacją!

Dzięki naszym nieustannym działaniom od 2014 roku udało nam się nagłośnić gigantyczną aferę reprywatyzacyjną, która dotknęła aż 55 tys. mieszkańców Warszawy!

Afera reprywatyzacyjna

Bronimy praw pieszych!

Każdy z nas jest pieszym, dlatego też walczymy o wygodne przejścia i bezpieczeństwo na naszych chodnikach, które powinny być szerokie i bez samochodów! Współorganizowaliśmy również kampanię społeczną #Chodzi o Życie!

# Chodzi o Życie

Chcemy uwolnić miasto od reklam!

Branża outdoorowa zrobiła z przestrzeni publicznej jeden wielki śmietnik reklamowy! Walczymy o wprowadzenie w życie uchwały krajobrazowej!

Żegnamy Reklamy!

Dość smogu w Warszawie!

Udało nam się nagłośnić gigantyczny problem smogu w Warszawie! Smog ma swoje przyczyny i są one doskonale znane nauce. To przede wszystkim piece na węgiel oraz nieekologiczny transport. Te przyczyny można zacząć zwalczać. Wiemy jak to zrobić. Mamy kompleksowy, rzetelny program walki ze smogiem.

Warszawski SMOG

Integrujemy mieszkańców!

Organizowane od kilku lat międzypokoleniowe Potańcówki MJN na Żoliborzu i Mokotowie, Święto ulicy Wilczej na Śródmieściu, ... Wszystkie organizowane przez nas dla mieszkańców wydarzenia są bezpłatne i ogólnodostępne!

Partycypacja i integracja mieszkańców

Promujemy rzemieślników warszawskich!

Wydaliśmy mapy lokalnych rzemieślników dla Pragi Północ i Południe, Żoliborza, Śródmieścia i Mokotowa oraz stworzyliśmy portal internetowy ``Warszawscy Rzemieślnicy`` promujący lokalne zakłady rzemieślnicze.

Poznaj warszawskich rzemieślników!

Walczymy o jedyny Tor Kolarski w Warszawie

Tor kolarski KS Orzeł przy Podskarbińskiej 11 na Pradze-Południe od lat 90. jest wyłączony z eksploatacji i jest obecnie w dużej mierze zrujnowany. W latach świetności ścigali się na nim najlepsi polscy kolarze – Czesław Lang, Mirosław Jurek, Szymon Kornacki, ... Chcemy uratować ten piękny obiekt!

Uratujmy tor kolarski KS Orzeł!

Kładka pieszo-rowerowa na Moście Łazienkowskim

Pożar mostu Łazienkowskiego w lutym 2015 r. spowodował konieczność odbudowy przeprawy, dzięki inicjatywie ``Rowerowy Łazienkowski`` udało się przekonać miasto by do mostu drogowego się tam zamontować kładkę dla pieszych i rowerzystów. Kładka została otwarta dla mieszkańców w sierpniu 2017.

Rowerowy Łazienkowski

Obroniliśmy słynną sosnę z Falenicy

Po naszej interwencji prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wszczyna procedurę nadania statusu pomnika przyrody słynnej sośnie z Falenicy. PKP chciało sosnę wyciąć.

Artykuł nt. sosny z Falenicy

Stworzyliśmy mapę kopciuchów

Jest XXI wiek, a w lokalach miejskich ciągle pali się węglem by je ogrzać. Zmapowaliśmy wszystkie kopciuchy w zasobach miasta stołecznego Warszawy

smog.miastojestnasze.org

Zainicjowaliśmy powstanie bibliotek plenerowych

To z naszej inicjatywy powstały biblioteki plenerowe w pniach drzew (na Forcie Bema, w Parku Górczewska ale też kilku innych warszawskich lokalizacjach) oraz biblioteczka w ulu na Osiedlu Przyjaźń.

Artykuł nt. naszej inicjatywy

Wywalczyliśmy lepszy projekt stacji metra

Nie będzie powtórki z niewygodnymi przesiadkami, jak np. na rondzie Daszyńskiego. Dzięki naszym działaniom stacja II linii metra planowana przy Urzędzie Dzielnicy Bemowo zostanie przesunięta pod skrzyżowanie ul. Górczewskiej z Powstańców Śląskich

TVN Warszawa

#KarmarLejeWode – nagłośniliśmy łamanie prawa

Ujawniliśmy, że „deweloper” nielegalnie odprowadzał wodę z budowy prosto do Kanału Wystawowego. Nagłośniliśmy fakt, że inwestor ignoruje nadzór budowlany oraz bezumownie korzysta z miejskiej działki, a swoje działania rozpoczął bez niezbędnego pozwolenia. Sprawa pokazała lokalnej społeczności kompletną nieskuteczność organów administracji publicznej, które powinny reagować na deweloperskie nadużycia.

Stowarzyszenie Wiatrak (Facebook)

Plan dla zieleni – domagamy się ochrony rodzinnych ogrodów działkowych

Od lat przedmiotem troski lokalnej społeczności jest los terenu zielonego przy ulicy Kinowej. W marcu 2017 udało nam się zbudować koalicję 14 podmiotów (rady osiedli, rodzinne ogrody działkowe i lokalne organizacje), która zaapelowała do władz m.st. Warszawy o przyspieszenie prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Regularnie przypominamy też władzom o obiecywanych wcześniej terminach uchwalenia planu i pilnujemy, czy w międzyczasie nie wydano „warunków zabudowy”.

Gazeta Wyborcza Warszawa

Dbamy o przejrzystość i standardy

Dzielnicą Praga-Południe od 12 lat rządzi ta sama ekipa, która bardzo potrzebuje tego, by patrzeć jej na ręce. Regularnie obserwujemy jej poczynania i nagłaśniamy przypadki patologii. Ujawniliśmy m.in. wysokość wydatków na propagandową gazetkę urzędu (prawie 200 tys. złotych od 2016 roku). Doprowadziliśmy też do interwencji Państwowej Komisji Wyborczej ws. antyobywatelskich zmian w okręgach wyborczych na terenie naszej dzielnicy.

Stowarzyszenie Wiatrak (Facebook)

Zielony Żoliborz ocalony

Wywalczyliśmy plan miejscowy dla Żoliborza Południowego, chroniąc tym sposobem ostatni teren, na którym mogą powstać zielony skwer i szkoła. Wygraliśmy kilkuletnią bitwę z deweloperami o ten teren!

TVN Warszawa

Uratowaliśmy Las Bemowski

1500 podpisów mieszkańców w 2 tygodnie! Dzięki temu władze wycofały się ze skandalicznego pomysłu budowy prywatnej kliniki z lądowiskiem dla helikopterów w Lesie Bemowskim.

Fakt

Ujawniliśmy aferę lokalową

W lutym 2016 ujawniliśmy proceder wyprzedaży dzielnicowych lokali użytkowych za ułamek ich wartości.

TVN Warszawa

Master Plan dla Pola Mokotowskiego

Dzięki naszym nieustannym działaniom od 2014 roku udało się uratować jeden z najbardziej urokliwych zakątków Pola. Doprowadziliśmy też do przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych.

Ochocianie Sąsiedzi

Zlikwidowaliśmy najsłynniejszego kopciucha w Wawrze

Dymiąca nastawnia przy stacji PKP w Falenicy truła całą okolicę. Po naszej interwencji wszystkie piece w budynku zostaną wymienione.

Smog Wawerski

Walczymy o rewitalizację placu przy stacji PKP Warszawa-Włochy

Plac przy stacji kolejowej Warszawa-Włochy to smutny symbol chaosu przestrzennego w dzielnicy. Jest bałagan i prowizorka, a powinna być wizytówka Miasta Ogrodu Włochy.

Raport o naszym nadzorze nad tą sprawą: