Sabina Jasińska

Kandydatka do Rady Dzielnicy z okręgu 3 - Krucza, Koszyki, Centrum, Świętokrzyska

Lista 23 - miejsce 1

„Warszawa jest wspaniałym, ciągle rozwijającym się miastem z dumną historią, wielką tradycją i niezwykłą duszą. Jest to moje ukochane rodzinne miasto i czuję się w obowiązku podzielić się moimi doświadczeniami i dać coś od siebie mieszkańcom Warszawy.”

Kandyduję na pierwszej pozycji do rady Dzielnicy Śródmieście w okręgu III. Łącząc swoją pasję do zabytków warszawskich, miłość do parków i zieleni, jak również kultury i historii naszego miasta, postanowiłam kandydować, aby mieć pozytywny wpływ na poziom życia w Warszawie.

Jestem Warszawianką od ośmiu pokoleń, wychowałam się na Pradze-Północ, uczyłam w Liceum Mikołaja Reja i skończyłam Prawo i Romanistykę na UW.

Po studiach mieszkałam i pracowałam w Paryżu, Nowym Jorku, Rzymie, Hong Kongu, Luksemburgu i Londynie, co pozwoliło mi zobaczyć jak w innych metropoliach walczy się z hałasem miejskim, zanieczyszczeniem, zarządza się zielenią, transportem czy organizuje podstawowe usługi takie jak żłobki, biblioteki i programy dla seniorów. Na podstawie swoich doświadczeń, chcę wspierać ciągły rozwój naszego miasta jako radna Dzielnicy Śródmieście.

Co chce zmienić?

  1. Zdrowa Warszawa: Przede wszystkim, chce walczyć o poprawę jakości powietrza i dbać o tereny zielone. Smog ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci, dorosłych i seniorów, a opinia najbardziej zanieczyszczonej stolicy Europy ma negatywny wpływ na koniunkturę miasta. Sadzenie drzew i kwietników, tworzenie buspasów a także warunków do uprawiania sportów i spacerów to tylko niektóre z pomysłów, które miałyby pozytywny wpływ na jakość życia w Warszawie.
  2. Piękna Warszawa: tematem bliskim sercu Sabiny są zabytki i miejsca ważne ze względu na historię i kulturę Warszawy, które tworzą jej duszę. Chce chronić i upiększać zabytkowe kamienice, miejskie skwery, bulwary nad Wisłą, jak i cenną architekturę powojenną.
  3. Szczęśliwa Warszawa: Sabina chce wspierać integrację mieszkańców, dlatego co roku organizuje Święto Ulicy Wilczej, obchody Nocy Niepodległości 10 listopada i konkurs na biało-czerwone ciastko – Patriotkę®.