Paweł Kościński

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 2 - Grochów Południowy

Dlaczego startuję w wyborach?

Z Pragą-Południe związany jestem od samego początku, bo od urodzenia. To właśnie tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki, chodziłem do szkół, dorastałem. Spędzałem wolny czas, przyglądając się niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Wraz ze mną rosły bloki, centra handlowe i powstawały drogi. Niestety, zauważyłem, że z tym wzrostem nie wiązała się wystarczająca rozbudowa sieci autobusowej, czy rowerowej. Nie przybywa też parków i zielonych skwerów, a problem smogu stał się realnym zagrożeniem nie tylko podczas zimowych wyżów.

W mojej opinii stało się tak, gdyż oddaliśmy władze w dzielnicy partiom politycznym, które wspólnego z rzeczywistymi problemami mieszkańców mają naprawdę niewiele. Uważam, że to mieszkańcy powinni móc decydować o losach naszej dzielnicy. Dlatego zdecydowałem się na start w najbliższych wyborach z listy Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie, komitetu wyborczego zrzeszającego mieszkańców chcących aktywnie zmieniać nasze wspólne otoczenie zgodnie z głosem naszej społeczności. Swoją dzielnicę znam od podszewki, teraz chciałbym pomóc ją zmieniać i rozwijać.

Po co kandyduję?

Jako radny będę zabiegał o poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy, zwiększenie powierzchni oraz powstawanie nowych terenów zielonych, wytyczanie, tam gdzie to możliwe i potrzebne nowych ścieżek rowerowych czy buspasów oraz naciskał na przemyślane planowanie przestrzenne w naszej dzielnicy. Do Rady Dzielnicy chciałbym wnieść kreatywność, zapał, świeżość i głos młodych ludzi.

Kim jestem?

Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej i młodym pracownikiem warszawskiego przedsiębiorstwa. Aktywnie działam na rzecz społeczności akademickiej jako członek ogólnopolskiej organizacji studenckiej. Pracuję społecznie w fundacji wspierającej Polaków na Wschodzie. Prywatnie jestem zapalonym rowerzystą i biegaczem, uwielbiam piłkę nożną oraz podróżowanie.

PAWEŁ KOŚCIŃSKI

Lista 24 - miejsce 3