Oskar Skoczeń

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 5 - Stegny

Lista 23 - miejsce 1

Urodziłem się na Bielanach. W ciągu całego swojego życia, mieszkałem aż w siedmiu dzielnicach Warszawy. Poznałem zalety i bolączki wielu zakątków stolicy. W 2010 r. znalazłem ostoję na Sadybie. Uwielbiam Mokotów za jego charakter i wyjątkowych mieszkańców. Każdą wolną chwilę spędzam z żoną i dwoma nastoletnimi córkami w okolicznych parkach.
Postanowiłem wystartować w tegorocznych wyborach do Rady Dzielnicy Mokotów, gdyż pragnę przywrócić dzielnicę jej mieszkańcom. Będę walczył o zachowanie rozległych terenów zielonych będących wizytówką Sadyby i Stegien.
Postaram się o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Poprę wszelkie projekty ułatwiające życie seniorom. Będę walczył z biurokracją i wspierał mieszkańców, których niejasna sytuacja z gruntami sprawia, że nie mogą spać spokojnie (w związku z Lex Deweloper). Zajmę się poprawą infrastruktury drogowej oraz udrożnieniem komunikacji miejskiej tak żeby mieszkańcy nie tracili czasu w korkach i mieli szybki dojazd do metra. Chcę unowocześniać dzielnicę, zachowując jej unikalny charakter. Sadyba przez lata pełna była małych i średnich zakładów rzemieślniczych. Będę starał się przywrócić osiedle przedsiębiorcom. Uważam, że należy uatrakcyjnić tereny rekreacyjne i rozszerzyć ofertę kulturalną tak żeby mieszkańcy mogli relaksować się w swojej okolicy. Będę dążył do zbudowania lokalnego centrum kulturalnego ze sceną, na której będą się odbywały liczne koncerty i imprezy. Zależy mi też na tym żeby sytuacja z zalegającymi śmieciami już nigdy się nie powtórzyła.

Z wykształcenia jestem reżyserem filmowym. Dziewięć lat szlifowałem umiejętności menadżerskie globalnej korporacji. Jestem pomysłodawcą i współtwórcą fundacji Polskie Pola zajmującej się promocją lokalnego rolnictwa i drobnej wytwórczości. Z Miasto Jest Nasze związałem się podczas przygotowań do serii filmów o warszawskich rzemieślnikach. W 2017 r. zostałem przedstawicielem stowarzyszenia w Zespole ds. Budżetu Partycypacyjnego dla dzielnicy Mokotów. Zasiadam również w Radzie Programowej Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie. Pełnię funkcję zastępcy przewodniczącej koła mokotowskiego MJN.
Przez następne lata będę intensywnie pracować, żeby ambitne plany przeobrazić w rzeczywistość.