Od urodzenia mieszkam w Śródmieściu. Zależy mi na tym mieście i jego mieszkańcach. Chciałbym, żeby każdy mógł się tutaj czuć dobrze i bezpiecznie. Tak jednak niestety nie jest, co widzę na przykładzie wielu lokatorów z miejskich kamienic, którzy wciąż często mieszkają w fatalnych warunkach, bez ogrzewania, dostępu do urządzeń sanitarnych (sam pierwsze lata dzieciństwa spędziłem w wielorodzinnym mieszkaniu na ul. Kopernika, tzw. kołchozie – to wspomnienie przypomina mi, jak ważne jest zapewnienie mieszkańcom lokali spełniających cywilizowane warunki), tysiące mieszkańców doświadczyło albo doświadcza na własnej skórze skutków reprywatyzacji.
Są to problemy bardzo dobrze mi znane, bo z racji wykonywanego zawodu prawnika, od dwóch lat udzielam bezpłatnej pomocy prawnej ludziom zmagającym się z problemami mieszkaniowymi. Wspieram MJN w nagłaśnianiu problemu reprywatyzacji – moje wypowiedzi na temat problemów lokatorskich i zwrotów budynków możecie znaleźć w wielu miejscach: od lokalnego radia po New York Times. W Stowarzyszeniu m.in. uczestniczyłem w działaniach, dzięki którym Ratusz zaczął publikować wszystkie decyzje zwrotowe. Skierowaliśmy także do Sejmu petycję z projektem ustawy wprowadzającej zakaz zwrotów budynków mieszkalnych.
Problemy Warszawy nie ograniczają się oczywiście tylko do mieszkalnictwa, dlatego w MJN zajmuję wieloma innymi tematami, takimi jak walka z zanieczyszczeniem powietrza, bezpieczeństwo pieszych, ochrona zabytków, ograniczenie chaosu reklamowego i wspieranie rzemieślników.
Jestem współtwórcą rodzaju memów, tzw. hanuszków.