Mikołaj Kołacz

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 1 - Stary Mokotów

Lista 23 - miejsce 4

Kandyduje z rekomendacji Stowarzyszenia Zabytki Mokotowa, którego celem jest ochrona zabytków oraz popularyzacja obiektów ważnych dla tożsamości Mokotowa. W Stowarzyszeniu zajmuje się m.in. obroną przed zabudową otoczenia zabytkowego „Domu pod Skarabeuszami”, znajdującego się w sercu Mokotowa, naprzeciw wejścia do Parku Dreszera. Entuzjasta rewitalizacji zaniedbanych terenów KS Warszawianka i szerokiego udostępnienia ich mieszkańcom Dzielnicy.

Od 4. roku życia (ma 48 l.) mieszka na Górnym Mokotowie. Wychowany w rodzinie inteligenckiej, do szkoły podstawowej chodził na „Dole”, gdzie miał wielu kolegów ze środowisk kultywujących lokalne czerniakowskie tradycje. Tutaj pierwszy raz usłyszał swoje ulubione piosenki „Felek Zdankiewicz był chłopak morowy” i „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”.

Jest przekonany, że Warszawa może i powinna być dobrym miejscem do życia dla rożnych środowisk społecznych i kulturowych, co dać może szansę na efekt synergii w rozwoju miasta. Potrzebny jest jednak wspólny mianownik, łączący tych wszystkich, którzy czują się warszawiakami. Tym „czymś” może być jego zdaniem poczucie lokalnej tożsamości, której fundamentem powinna być m.in. historia dzielnicy i jej autonomicznych części.

Architekt z wykształcenia i z zawodu. Niespełniony urbanista, który wierzy, że dobra miejska polityka przestrzenna może stać się realnym narzędziem poprawy warunków życia mieszkańców. Wyzwaniem a jednocześnie zobowiązaniem do realizacji tego celu jest dla niego historyczna zabudowa Starego Mokotowa (np. zespół mieszkaniowy „Szare Domy” lub „Dom Wedla”). Chce, aby Burmistrz Dzielnicy pochodził lub przynajmniej mieszkał na Mokotowie i rozumiał specyficznego „ducha” Dzielnicy. Zwolennik bezpośrednich wyborów burmistrza; nie akceptuje obecnego modelu – urzędnika „przywożonego w teczce” z Ratusza.

V-ce przewodniczący Krajowego Sądu Dyscyplinarnego Izby Architektów RP.
Członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Dworkowa”.
Mąż przewodniczki po Warszawie. Ojciec dwójki dzieci.
Chłopak z Mokotowa. Homeboy. Swój gość.

21 października wybierz ludzi którzy znają i rozumieją potrzeby mieszkańców i chcą o nich rozmawiać. Wybierz Miasto Jest Nasze w koalicji z Zabytki Mokotowa!