Marta Poniatowska

Mieszkam na Żoliborzu od ponad 10 lat, ale czuję jakbym mieszkała od zawsze. Spotkałam tu ludzi, którym podobnie jak mnie chce się działać na rzecz wspólnego dobra, a „nie da się” zamienili na „spróbujmy raz jeszcze”.

Uważam, że od nas, mieszkańców, bardzo wiele zależy, ale musimy zauważyć problem, a następnie zainicjować działania w celu jego rozwiązania. Uparcie odwiedzam instytucje państwowe i samorządowe próbując doprowadzić do szczęśliwego finału podjęte przeze mnie tematy, takie jak nierozwiązany od 50 lat problem drogi na Zatrasiu czy otwarcie kolejnego MAL w lokalu należącym do Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Angażuję się także w tematy związane z oświatą, działam aktywnie w Radzie Rodziców jednej z żoliborskich szkół podstawowych. Do moich sukcesów mogę zaliczyć otwarcie dodatkowego oddziału sportowego w roku kumulacji roczników 6-ścio i siedmiolatków. Bliskie są mi także tematy związane z przeciwdziałaniem zachowaniom dyskryminacyjnym w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Z zawodu jestem konsultantką w branży IT, projektuję i wdrażam rozwiązania oparte na systemach klasy ERP. Prywatnie wychowuję trzy córki, a w wolnych chwilach fotografuję, wspinam się w górach oraz prowadzę blog o tematyce górskiej. Moje artykuły można znaleźć także w kilku lokalnych gazetach.