Łukasz Bartosiewicz

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 4 - Dolny Mokotów

Lista 23 - miejsce 3

Doktorant prawa na Akademii Leona Koźmińskiego oraz absolwent UW. Pracował w instytucjach publicznych, kancelarii prawnej, jest założycielem start-upu technologicznego, kibic Legii Warszawa, były aktor teatralny.

Przeprowadził akcję “Nie dla likwidacji Kurczak z rożna na Belwederskiej”, broniąc wieloletniego biznesu swojej rodziny wraz z szerokim wsparciem Mieszkańców Dolnego Mokotowa.

„Pomogę rodzinnym firmom z wieloletnią tradycją przekazać Warszawiakom ich wspaniałą historię. Jestem przekonany, że duże, zagraniczne przedsiębiorstwa, zastępując małe lokalne firmy, zabierają Warszawie niepowtarzalny klimat i tradycję – z czego słynęła w okresie przedwojennym. Zapomnieliśmy o rodzinnych biznesach, rzemieślnikach i ich warsztatach. A przecież możemy pomóc im promować swoje usługi w internecie, edukować o zmieniających się trendach i konkurować na wolnym rynku.

Odzyskamy klimat i miejsca, które wpisały się w tożsamość miasta. Chcę współpracować z architektami, projektantami, marketingowcami i rozmawiać o tym, jak można zmienić ich wygląd oraz komunikację – aby unowocześnić te miejsca.”