Leszek Wiśniewski

Kandydat do okręgu numer 3 - Mokotów

Lista 15 - miejsce 8

Leszek jest jednym z założycieli Miasto Jest Nasze. Od urodzenia mieszka na Mokotowie, a od wczesnej młodości interesuje się historią Warszawy i architekturą. Swoje zainteresowania rozwijał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy i na kursach na przewodnika miejskiego, a przede wszystkim na studiach na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

W MJN zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi z planowaniem przestrzennym i transportem między innymi reprezentuje Stowarzyszenie w Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu.

Leszek najbardziej związany jest Wyględowem i Wierzbnem, ale lubi także mokotowską skarpę, wokół której nasza dzielnica jest najbardziej malownicza i pełna urokliwych, kameralnych zakątków oraz ciekawej architektury.

W ostatnich latach szerokim echem rozeszła się praca dyplomowa Leszka o miastotwórczej roli kolei z całościowym planem przebudowy sieci kolejowej w Warszawie i utworzenia nowej dzielnicy na warszawskim Targówku. Praca dostała liczne nagrody, a także stanowiła przyczynek do szerszej dyskusji nad tym jak wykorzystujemy sieć kolejową w Warszawie. Leszek jest też głównym autorem koncepcji kolejowego ringu zaprezentowanego przez MJN.