Hubert Matysiak

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 2 - Sady, Serek Żoliborski, WSM Centralny

Lista 23 - miejsce 2

Warszawiak od pokoleń, przedsiębiorca, społecznik, związany ze Stowarzyszeniem Miasto Jest Nasze od 5 lat.

 

Wcześniej działał w Śródmieściu, tam właśnie w 2014 organizował pożegnanie kina Femina, w trakcie którego przez ostatnie dni działalności placówki wystawiał wraz z Teatrem EKIPA sztukę „Miłość szuka mieszkania” Jerzego Jurandota.
Z Żoliborzem związany od początku 2015. Tu zainicjował zbiórkę krwi przy pl. Inwalidów – akcja ODDAJESZ+DODAJESZ, która z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większym powodzeniem.

Jest zwolennikiem kładki tramwajowo-rowerowej pomiędzy Żoliborzem i Targówkiem, oraz przeciwnikiem przeprawy samochodowej przez Wisłę na osi ul. Krasińskiego.

W radzie dzielnicy zamierza działać na rzecz aktywizacji środowisk lokalnych, walczyć o większą transparentność decyzyjną urzędu, lepsza komunikację pomiędzy administracją dzielnicy i a mieszkańcami, działać na rzecz nowych nasadzeń i ograniczania niepotrzebnych wycinek.

Jako mieszkaniec ulicy Krasińskiego chce przywrócić ulicę mieszkańcom. Będzie działał m.in. na rzecz postawienia ławek wzdłuż pasa zieleni ciągnącego się od pl. Wilsona do ul. Popiełuszki oraz koszy na psie… sprawy.

Jako przedsiębiorca zobowiązuje się też zadbać o interesy rzemieślników oraz lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw.