Anna Mieszczanek

Kandydatka do Rady Dzielnicy z okręgu 1 - Grochów Północny

Dziennikarka, wydawca, zajmuje się pomocą psychologiczną i mediacjami rodzinnymi. W stanie wojennym, podobnie jak wielu dziennikarzy, wyrzucona z pracy, pracowała jako sprzedawczyni warzyw. Pracowała jako dziennikarka „Przeglądu Katolickiego”, redaktorka w Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz w podziemnym piśmie „Karta”. Autorka wydanej w drugim obiegu książki „Krajobraz po szoku” o wydarzeniach Marca 1968.

Po przemianach ustrojowych przez wiele lat była wydawcą. Zaangażowała się w działalność sektora pozarządowego. Zainicjowała kampanię „Zrobione – Zapłacone” na rzecz docenienia pracy domowej kobiet. W Magazynie „Obywatel” przez kilka lat pisała felietony, które ukazały się też w zbiorze „Modlitwa o demokrację z wisienką”. Jej rozmowa z terapeutą Wojciechem Eichelbergerem „Jak wychować szczęśliwe dzieci” jest na rynku od 1994 do dziś. Uhonorowana odznaką Zasłużony Działacz Kultury (2001).

Skrzyknęła na Facebooku mieszkańców Grochowa i razem obronili popularny autobus 102, który Ratusz chciał zlikwidować. Angażowała się w obronę Universamu, sensowną rewitalizację Parku Polińskiego i zachowanie ciszy w Parku Skaryszewskim. Kiedy może, przypomina, że to nie władze są gospodarzami naszej dzielnicy tylko sami mieszkańcy. Podkreśla, że radnych wybiera się po to, żeby rządzili w imieniu i zgodnie z potrzebami mieszkańców, że mieszkańców trzeba pytać o zdanie w konsultacjach społecznych, referendach i sondażach obywatelskich, że wyniki konsultacji trzeba brać pod uwagę i znajdować rozwiązania korzystne dla jak największej grupy mieszkańców.

ANNA MIESZCZANEK

Lista 24 - miejsce 5