Anna Folta

Kandydatka do Rady Dzielnicy z okręgu nr 1 - Ujazdów, Łazienki, Latawiec, MDM, Politechnika

Lista 23 - miejsce 3

Tłumaczka przysięgła języka angielskiego, członkini Zarządu Wspólnoty przy al. Wyzwolenia 14a i Rady Osiedla „Krucza”.

Jako mieszkanka osiedla na Latawcu znam dokładnie problemy sąsiadów, wspólnot i lokatorów mieszkających w Śródmieściu Południowym, wynikające m.in. z wieloletnich zaniedbań remontowych, trudnej koegzystencji z lokalami nocnymi czy zanieczyszczenia powietrza.

Od 2012 w ramach Zarządu Wspólnoty al. Wyzwolenia 14a i Rady Osiedla „Krucza” działam we współpracy z najaktywniejszymi sąsiadami dla poprawy naszego otoczenia, mobilizując służby miejskie (np. w sprawie zakłóceń ciszy nocnej), szukając optymalnych rozwiązań w sytuacjach lokalnych konfliktów (parkowanie) czy występując wraz z innymi mieszkańcami w obronie lokalnych skwerów Józefa Piłsudskiego i Bat. AK „Ruczaj”.

Jako działaczka stowarzyszenia Miasto jest Nasze współorganizowałam dwie edycje corocznego Święta Ulicy Wilczej, promującego lokalną kulturę, historię i folklor. Działając również na rzecz lokalnego biznesu, wydaliśmy Mapę Rzemieślników Śródmieścia, dokumentującą i promującą działalność rozlicznych śródmiejskich warsztatów i pracowni.

W najbliższych latach pragnę kontynuować działalność na rzecz wspólnot oraz społeczności lokalnych, obarczonych codziennymi problemami jak nielegalne parkowanie, koszty remontów zaniedbanych budynków czy hałas. Wraz z pozostałymi członkami MJN stawiamy na sprawną administrację, kulturę prawa i oddolną działalność wśród wspólnot Dzielnicy na rzecz ochrony naszych skwerów, domów i ulic.