Od 1991 r. mieszkam na Gocławiu, na jednej z bardziej zaniedbanych części tego osiedla, czyli Gocławiu Iskra. Z Gocławiem po raz pierwszy spotkałam się w 1978 r. podczas pracy w zespole architektonicznym w biurze projektów, gdzie przez wiele lat brałam udział w projektowaniu tego osiedla.
Kandyduję, gdyż chcę z innego poziomu i z innymi możliwościami zawalczyć o sprawy lokalne mieszkańców. Od 5 lat dzięki budżetowi partycypacyjnemu zmieniam tę zapomnianą okolicę w bardziej przyjazną. Dwa razy byłam też w zespole ds. budżetu partycypacyjnego. W ciągu 5 lat złożyłam 60 projektów do budżetu partycypacyjnego, z czego 30 zostało zrealizowanych lub jest w trakcie realizacji. Są to bardzo różne projekty. Dzięki nim na Iskrze powstały 3 chodniki, zamontowano 11 latarni solarnych, a niedługo pojawią się 2 kolejne. Zrealizowano również trzy projekty zielone. Dwa lata temu powstała również siłownia plenerowa. Są też projekty dekoracyjne: graffiti na skrzynkach elektrycznych, latarniowe oświetlenie świąteczne, które pojawi się w tym roku na 3 skrzyżowaniach osiedla, w 2019 r. na kolejnych 3, od tego czasu będzie już na wszystkich 6 skrzyżowaniach na Gocławiu. W przyszłym roku zostanie zrealizowany plac zabaw dla starszych dzieci oraz 3 projekty da zwierząt, kurs robotyki dla dzieci.
Od dwóch lat realizuję również projekty w ramach inicjatywy lokalnej: Świąteczna Iskra 2017 – lampki choinkowe na ogrodzeniu boiska na Iskrze, osiedlowa choinka 2017, Kieszonkowy Park na Iskrze oraz Zielona Iskra. Zostaną posadzone nowe rośliny oraz zamontowane 4 ławki. Zrealizowałam projekt planszowe gry plenerowe w ramach wygranego w marcu 2018 r konkursu Warszawskiej Zupy II. Jestem uparta, składam projekty, dzięki którym zmieniam osiedle Iskra z miejsca zaniedbanego, ciemnego, niebezpiecznego w przyjazne wszystkim mieszkańcom.