Alicja Wydro

Kandydat do Rady Dzielnicy z okręgu 4 - Gocław

Od 1991 r. mieszkam na Gocławiu, na jednej z bardziej zaniedbanych części tego osiedla, czyli Gocławiu Iskra. Z Gocławiem po raz pierwszy spotkałam się w 1978 r. podczas pracy w zespole architektonicznym w biurze projektów, gdzie przez wiele lat brałam udział w projektowaniu tego osiedla.

Kandyduję, gdyż chcę z innego poziomu i z innymi możliwościami zawalczyć o sprawy lokalne mieszkańców. Od 5 lat dzięki budżetowi partycypacyjnemu zmieniam tę zapomnianą okolicę w bardziej przyjazną. Dwa razy byłam też w zespole ds. budżetu partycypacyjnego. W ciągu 5 lat złożyłam 60 projektów do budżetu partycypacyjnego, z czego 30 zostało zrealizowanych lub jest w trakcie realizacji. Są to bardzo różne projekty. Dzięki nim na Iskrze powstały 3 chodniki, zamontowano 11 latarni solarnych, a niedługo pojawią się 2 kolejne. Zrealizowano również trzy projekty zielone. Dwa lata temu powstała również siłownia plenerowa. Są też projekty dekoracyjne: graffiti na skrzynkach elektrycznych, latarniowe oświetlenie świąteczne, które pojawi się w tym roku na 3 skrzyżowaniach osiedla, w 2019 r. na kolejnych 3, od tego czasu będzie już na wszystkich 6 skrzyżowaniach na Gocławiu. W przyszłym roku zostanie zrealizowany plac zabaw dla starszych dzieci oraz 3 projekty da zwierząt, kurs robotyki dla dzieci.

Od dwóch lat realizuję również projekty w ramach inicjatywy lokalnej: Świąteczna Iskra 2017 – lampki choinkowe na ogrodzeniu boiska na Iskrze, osiedlowa choinka 2017, Kieszonkowy Park na Iskrze oraz Zielona Iskra. Zostaną posadzone nowe rośliny oraz zamontowane 4 ławki. Zrealizowałam projekt planszowe gry plenerowe w ramach wygranego w marcu 2018 r konkursu Warszawskiej Zupy II. Jestem uparta, składam projekty, dzięki którym zmieniam osiedle Iskra z miejsca zaniedbanego, ciemnego, niebezpiecznego w przyjazne wszystkim mieszkańcom.

Kandyduję, bo chcę dalej walczyć o sprawy mieszkańców. Chcę zmieniać nasz Gocław w bardziej przyjazny dla wszystkich, a przede wszystkim bezpieczny pod każdym względem. Dlatego też zostałam członkinią Rady Osiedla. Jednym z problemów Gocławia jest dysproporcja między jego częściami. Na mojej części osiedla nie ma ani żłobka, przedszkola, szkoły, biblioteki, domu kultury. Jest to pustynia oświatowa, kulturalna. Za to mamy aż 15 punktów sprzedaży alkoholu tylko na tej części osiedla.

Sprawy dla mnie priorytetowe:
– bezpieczeństwo na osiedlu, dobrze oświetlone przejścia dla pieszych, zbyt dużo było ostatnio wypadków również śmiertelnych na przejściach dla pieszych. Bezpieczne place zabaw, dopilnuję żeby place zabaw były odpowiednio serwisowane. Patrole służb w miejscach niebezpiecznych zwłaszcza po zmroku.
– zrównoważone inwestowanie na poszczególne osiedlach Gocławia – potrzeby są na każdej części naszego osiedla, nie tylko nad Balatonem;
– powstanie Miejsca Aktywności Lokalnej na Gocławiu w miejscu dostępnym dla niepełnosprawnych;
– troska o istniejącą zieleń, ograniczenia wycinki drzew na Gocławiu, zamiast wycinania przesadzanie ich w inne miejsca.

ALICJA WYDRO

Lista 24 - miejsce 1